Czy warto stawiać na młodych?

 

 

 

tak powinno być w każdym klubie który chce coś osiagnąc w Europie. Ale nie u nas! powiedz szczerze co nam po młodym graczu skoro jesli sie tylko sprawdzi od razu jest sprzedawany, a kasa trafia do Cupiała.

Co nam np: po Dudce który na początku robił takie błędy że czasami aż żal było patrzeć,kartki, czy słynne upadki w ważnych meczach, ledwie jeden sezon był na prawde dobry bo sie u nas ograł i już sprzedany. I co nam po jego młodym wieku

Tak samo z Brożkiem ile sezonów trzeba było czekać az zacznie strzelać i grać na poziomie, ledwie jeden -dwa sezony bardzo dobre i już w lecie go pewnie nie będzie..
Co nam po Błaszczykowskim który pograł dwa lata był najlepszym piłkarzem na swojej pozycji i już go niema.

Wiek piłkarzy ma znaczenie w Bogatych klubach, gdzie kupuje sie piłkarzy po to by stworzyć zgrany team na lata, a nie tak jak u nas że ledwie któryś błyśnie i już sprzedawany, żeby jeszcze ta kasa była reinwestowana na kolejne transfery w celu podniesienia poziomu drużyny, ale wszyscy wiemy że tak nie jest.

Ja nie widzę przeszkód aby sciągac graczy po 30, też pograją dwa-trzy(jak Ci młodzi, zdolni) a jak pokazuje Cleber w Wiśle, czy Reiss w Lechu nawet dłużej. Wtedy mamy kompletnego gracza który jest doświadczony, i ograny, a przede wszystkim nie bedzie myslał o odejściu, bo kto go kupi w takim wieku..