Ba – wćiągnę ligę nosem

Osobiście po tej wypowiedzi Ba jestem bardzo podejrzliwy co do jego umiejętność. W podobnym tonie wypowiadał się niegdyś pewien napastnik który był „gol machine Dudu” „- Przybyłem do Polski, by strzelać gole dla Wisły, dostarczać radości jej kibicom. Wiecie jak się nazywam? Maszyna do strzelania goli (w oryginale „Goal machine”) – przedstawił się napastnik Dudu.”źródło Interia.
I na szumnych zapowiedziach się skończyło. Ale skoro Ba dostanie pół roczny kontrakt to nie widzę problemu żeby go sprawdzić, może okaże się perełką.

Technika czy siła?

KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
Pomijając nawet kontuzjogenność Nowaka to my ponoć szukamy wysokiego napastnika to ja się pytam od kogo ma być lepszy piłkarsko i zacznie wyższy Nowak
Wzrost 170 cm Małecki
173 cm Boguski
178 cm Nowak
180 cm Brożek

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki styl ma prezentować Wisla i kogo tak naprawdę potrzebuje. w tych dwóch przypadkach:

*** Techniczny napastnik: taktyka pewnie opierała by się na prostopadlych podaniach, bardziej kombinacyjnych. W dodatku Brożek- Nowak mogliby wymyśleć jakieś ciekawe akcje kombinacyjne. Może wreście mielibyśmy napastników na miarę poprzedników których następców oczekujemy od lat.

*** Wysoki napastnik: taktyka bedzie się opierać na dalekich wykopach obrońców i pomocników do wysokiego napastnika. Już widzę te podania, wybijanie oby dalej, te farfocle i nastrzelanie głowy tego wysokiego napastnika, który znając życie będzie przeciętny. Tak się grało 20 lat temu, i o ile taka taktyka może wystarczyć na Ekstraklasę to w raczej ciezko się spodziewać że coś ugramy w europie.

Stadion inny od oczekiwań?

Projekt stadionu mówiąc delikatnie odbiega od jakichkolwiek kanonów, każda trybuna inna, do tego ten okrąglak. Ten Obuchowicz powinien za taki projekt siedzieć we więzieniu.
Ale niech już wybudują „to coś” i przynajmniej będzie lepiej niż było. Szkoda tylko tyle kasy wrzuconej w taki projekt, za takie pieniądze można było stworzyć coś lepszego, chociaż żeby te trybuny pasowały wysokością do siebie i były ze sobą połączone tworząc całość.
Po budowie trzeba będzie nieźle wyczyścić trybuny już wcześniej wybudowane, bo zalega tam ze 3 cm kurzu.

Czy piłkarzom się chce?

Kiedyś piłkarze walczyli o lepsze kontrakty za granicą. Teraz niema sensu walczyć skoro za stanie na boisku mozna dostać 400 tyś euro rocznie, i do tego nie trzeba sie trudzić w meczach ligowych.
O co oni mają grac Kiedyś nie było wielkiej kasy a były wyniki.
Teraz piłkarze są rozpuszczonymi gwiazdorami. Jeszcze rok dwa i 600-700tyś euro pensji rocznie, pęknie.

Taki Łobodziński, po co ma się trudzić skoro Wisła to dla szczyt możliwości. Ma dobre pieniądze, na czas, na zachodzie wiele więcej by nie zarobił, wiec lepiej na ławce w Wiśle posiedzieć.