Litex – przystankiem na drodze do raju

 

 

 

W Litexie najlepszy był Tom, ogrywał Diaza niemiłosiernie ale to dlatego że jest wolny i że Diazowi nikt nie pomagał a ten Tom szybko się rozpędzał, z jego akcji było najwięcej zagrożenia
W rewanżu przy Tomie przydałby się gracz „Plaster” który nie odstąpi go na krok, tylko czy my mamy w kadrze tak szybkiego zawodnika, chyba tylko Małecki, jakoś by przy nim wyglądał.

Bardzo dobry wynik. Wczoraj jakiś redaktorzyna na OrangeSportInfo w HydePark powiedział że mogło być 3:0 dla Litexu. Co on pie…li ..!!!
Jeśli już to Litex mógł wygrać 3:2 lub 4:2 ale my też mieliśmy swoje akcje, i rzut karny powinien być, byliśmy skuteczniejsi.
Co rzuciło się w oczy? że Litex gubił się jak Wisła zagrywała prostopadłe piłki po ziemi za obrońców. Nie wiedzieli co się dzieje, i w tym upatrywałbym szansy na kolejne gole w rewanżu.

 

 

 

Skonto kolejna przeprawa

 

 

 

Moim zdaniem mecz ze Skonto nie będzie taki łatwy. Takie drużyny ciężko się ogrywa z akcji, czy z gry pozycyjnej dlatego też powinno się zwrócić uwagę i wykorzystywać stałe fragmenty gry.

Skonto może murować bramkę bez jakiejś większej inicjatywy ze swojej strony, a my tak grać nie lubimy – przynajmniej doświadczenia z lat ostatnich tak pokazują. Nie będziemy w nich wjeżdżać jak w masło, w akcjach może brakować tego ostatniego podania, o jakiś szybkich kontrach pewnie też nie będzie mowy. Nasi będą chcieli szybko wbić bramkę co byłoby najlepszym rozwiązaniem, a jeśli to sie nie uda może powodować to niemoc i strach przed kolejną wpadką.

Z takimi drużynami gra się ciężko, atakiem pozycyjnym, oni będą ciągle przeszkadzać i dlatego też nie nastawiałbym się na wynik dwucyfrowy że im nastrzelamy goli, wazne żeby jakimiś sposobem wbić tą bramkę.
Oczywiście scenariuszy meczu może być wiele, i rożnie może się to potoczyć.

Osobiste uważam że trudniej jest się zakwalifikować do LM/LE niż w niej zagrać.

 

 

 

Smolarek i Kosowski nie zagrająw Wiśle

 

 

 

Z jednej strony mówi się że chcemy polaków w składzie z drugiej nie bierzemy jedne z najlepszych opcji transferowych na rynku: jak Kosowski (ktoś powie że star, ale on będzie jednym z najlepszych na polskich boiskach)

Smolarek jeśli byłby do wzięcia to również jest to dobra opcja w Polonii grał nieźle, i na pewno w Wiśle miałby z kim wymienić piłkę, jest niezły technicznie, ma doświadczenie, grał dużo w napadzie i prawym skrzydle.

Nie powinniśmy odrzucać takich opcji transferowych.