JB będzie nurkował

Nie ma co się łamać. Zmiany kadrowe i zamiana Stana na Bednarza, człowieka który w okienku transferowym jeździ ponurkować, są nie rozsądne.
Ale trzeba pamiętać że tak naprawdę to zmiany max. do grudnia.

Wtedy znowu zmieni się koncepcja, z nasileniem na trenera z zagranicy z inną myślą taktyczną, przy okazji znowu wyleci ktoś z zarządu i wieloletnia tradycja będzie kontynuowana, oczywiście będzie mowa o budowie bazy treningowej, szkółce, wprowadzaniu zdolnej młodzieży do pierwszego składu i walce o LM.

Wisła a Europa

A moze powinniśmy zredukować myśli o podbijaniu Europy, tylko cieszyć sie Wisłą w Ekstraklasie i zdobywanym mistrzostwem lub wicemistrzostwem.

Może Cupiał wcale nie chce Europy, tak naprawdę od lat nie było wywiadu, w ktorym określiłby cel jakim jest gra w LM.

Z tą LM u Cupiała jest tak jak z Yeti. Wszyscy słyszeli że Cupiał chce LM, ale nikt nie widział potwierdzenia tego w jego słowach, czynach.

bednarz11

Transfery ale z klubu

fot. Andrzej Banaś

Pierwszym transferem Bednarza będzie Melikson. Ciężko sobie wyobrazić żeby został. Prawdopodobnie odejdzie też Biton, Iliev, Małecki, Jelins, Diaz, Nunez wiec szykuje się rewolucja kadrowa.

Ciągle się łudzę że Stan zostanie w Wiśle

Sukcesy dyrektora sportowego

 

 

 

Brawo. Jeszcze Kapka, młody Janas i Werner Liczka na ławkę. Przypomnę sukcesy Jacka:

– Zamiana Kosowskiego na Łobodzińskiego (rezerwowego Zagłębia) za którego trzeba było dopłacić 400euro bo oczywiście z Kosą sie nie dogadał a później Bednarz sie obraził. To tak jakby teraz z drużyny wywalić motor napędowy w postaci Maora a na jego miejsce ściągnąć, no właśnie kogo?

– Jirsak, najdroższy rezerwowy w historii Polskiej Ligi. 700 tyś euro

Do tego nigdy nie zapomnę jak okienko transferowe trwa w najlepsze, piłkarzy brakuje, a „łysy” jedzie sobie na tydzien-dwa żeby ponurkować. Czy tak się zachowuje profesjonalista? niech jeździ ale nie w okienku transferowym, wtedy powinien nie spać, nie srać tylko sprowadzać jak najlepszych piłkarzy.

Do tego masa słodkiego pierdzenia o sprowadzaniu piłkarzy przy czym ostatnia godzina okienka a tu transferów nie widać, i to prawnicze lamusowanie w mediach z którego nic nie wynikało.

Marcelo to nie zasługa p. Bednarza bo to jego manager sam się zgłosił do Wisły, p. Bednarz to klepnął.

Dla mnie dyrektor sportowy powinien negocjować z najgorszą świnią, jeśli tylko mogłoby podwyższyć poziom Klubu, bo to nie jego prywatny folwark, żeby się obrażać, stroić fochy.

Ja takie zachowanie uznaję jako marionetkowanie i figuranctwo. Jeśli rzeczywiście miał związane ręce co do transferów to jeszcze gorzej o nim świadczy że tak rozpaczliwie trzymał się stołka.

 

 

 

Dni Probierza są policzone

 

 

 

Śmieszy mnie jak piszą że Probierz będzie wprowadzał młodych. Załóżmy że wprowadzi dwóch, trzech młodych przegra lub zremisuje dwa mecze i już go nie ma w Wiśle.
Żaden trener który przyjdzie do Wisły nie będzie stawiał na młodzież bo wie że to samobójstwo. Przy takich wymaganiach bossa i takiej reinwetycji to nie możliwe żeby grali młodzi.

Jeśli nie wykorzystuje się takiej szansy i nie wzmacnia składu przed meczem ze Standarem wiedząc że później czeka Hannover do ogrania, jeśli nie wykorzystuje się takich szans to o jakich sukcesach my mówimy.

Moim zdaniem Probierz to trener do końca sezonu, ewentualnie do października.