belgia-usa-2014

Belgia-USA 2:1

Mecz 1/8 finału mundialu w Brazylii pomiędzy Belgią a Stanami Zjednoczonymi, zakończył się dopiero po dogrywce wynikiem 2:1. Zwycięskie bramki dla Belgów zdobyli Kevin De Bruyne (93 min) oraz Romelu Lukaku (105 min), honorowe trafienie dla ekipy USA zanotował Julian Green (107 min).

Pomimo tego, że przez 90 minut regulaminowego czasu gry nie zobaczyliśmy żadnej bramki, mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Po raz kolejny na tym turnieju mogliśmy zaobserwować jak piękna i dramatyczna może być piłka nożna. Typowani na czarnego konia turnieju Belgowie, odesłali w dogrywce Amerykanów do domu. Na wyróżnienie zasługuje bramkarz amerykański Tim Howard, który bronił jak natchniony i to w dużej mierze jemu ekipa z USA może zawdzięczać dotarcie do dogrywki. Zwycięstwo dało „Czerwonym diabłom” przepustkę do ćwierćfinału z Argentyną, a porażka USA oznacza pożegnanie się z turniejem i smutny powrót do domu.