francja-niemcy-2014

Francja-Niemcy 0-1

Niemcy pokonali Francję 1-0 po bramce zdobytej przez Matsa Hummelsa (12 min) i zostali pierwszym półfinalistą mistrzostw świata w Brazylii. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, pomimo tego że w meczach 1/8 finału obie drużyny przeżywały swój kryzys na turnieju.

Francuzi dopiero pod koniec meczu rozprawili się z Nigerią, z kolei Niemcy potrzebowały dogrywki, aby wyeliminować Algierię. Od samego początku meczu drobną przewagę uzyskała drużyna Niemiecka. Francuzi rozkręcali się z minuty na minutę i można powiedzieć, że w pierwszej połowie to oni mieli przewagę optyczną, pomimo straconej bramki po stałym fragmencie gry. W drugiej połowie Niemcy znakomicie się bronili i groźnie kontratakowali, z kolei Francuzi nie byli w stanie pokonać fenomenalnego bramkarza niemieckiego Manuela Neuera. Mecz potwierdził stare piłkarskie przysłowie: „Piłka nożna to taki sport, gdzie grają dwie drużyny, a wygrywają zawsze Niemcy”.