francja-nigeria-2014

Francja-Nigeria 2:0

W 1/8 finałów mistrzostw świata w Brazylii Francja pokonała Nigerię 2:0. Bramki dla francuzów padły dopiero pod koniec drugiej połowy meczu. Prowadzenie w 80 minucie dał Francuzom Pogba, a wynik meczu po bramce samobójczej ustawił w 90 minucie Yobo.

Francja chociaż stylem gry nie zachwyciła awansowała do 1/4 finału. Nigeria broniła dzielnie honoru kontynentu afrykańskiego, ale nie udało im się, ani razu pokonać bramkarza francuskiego. Wynik mógł być inny, bo w 17 minucie Emmanuel Emenike strzelił bramkę na 1:1, ale sędzia odgwizdał spalonego. Największym pechowcem okazał się Joseph Yobo, który w składzie Nigerii wystąpił po raz 101 (szkoda, że w ten sposób zakończył karierę). W doliczonym czasie gry niefortunna bramka samobójcza odebrała szanse Nigerii na doprowadzenie do remisu. Nigeria pomimo porażki nie ma się czego wstydzić. Dla wielu piłkarzy była to szansa pokazania się i znalezienia nowego zespołu. Obecnie nawet Wisła Kraków testuje napastnika z Nigerii. W Krakowie zagrał już 20 letni Isaha Akora, być może po mundialu zobaczymy w Polsce kilku innych piłkarzy z Nigerii. Francja pokazała, że w najbliższych mistrzostwach Europy 2016, którego będą gospodarzami będą chcieli być jednym z zespołów stawianych jak kandydat do złota. Miejmy nadzieję, że na Euro pojawi się również polska reprezentacja.