kostaryka-grecja-2014

Kostaryka-Grecja 1:1

W 1/8 finału mundialu w Brazylii Kostaryka ograła Grecję po rzutach karnych (5:3). Rewolucja Turnieju Kostaryka po wyeliminowaniu w grupie Anglików i Włochów może dopisać sobie na listę kolejną europejską drużynę.

Jak przystało na Greków, zespół ten postawił na twardą obronę i po raz kolejny czekał na jedną akcję, która miała dać im zwycięstwo. Kostaryka niespodziewanie objęła prowadzenie po golu kapitana Bryana Ruiza. Grecy po utracie gola stracili nadzieję na zwycięstwo, która jednak odżyła w 66 minucie meczu, kiedy to po drugiej żółtej kartce z boiska musiał zejść Oscar Duarte. Piłkarze z Aten zaczęli coraz mocniej nacierać na bramkę strzeżoną prze Navasa, który bronił jak w transie i odbijał napór greckich zawodników. Remis dał Grekom piłkarz Borussii Dortmund Sokratis Papastathopoulos, który gola strzelił w 90 minucie. Jednak w rzutach karnych bramkarz Kostaryki po raz kolejny okazał się ścianą nie do przejścia i dał zwycięstwo swojej drużynie. Grecy pozostawili swoje zdrowie na boisku, ale brakowało im skuteczności i wykończenia bo przez cały mecz byli drużyną dominującą.