brazylia-chile-2014

Małe podsumowanie mistrzostw Brazylia-Chile 1:1

Piłkarskie emocje już opadły, świętowanie lub opłakiwanie również, więc czas na podsumowanie Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2014. Zacznę od meczu Brazylii z Chile, która w 1/8 finału mistrzostw świata pokonała po konkursie rzutów karnych Chile 3:2.

W regulaminowym czasie gry i po dwóch dogrywkach na tablicach wyników widniał remis 1:1. Brazylia zdobyła gola w 18 minucie po samobójczej bramce Jary, a remis ekipie Chile zapewnił ich największa gwiazda Sanchez w 32 minucie meczu. Konkurs jedenastek miał tylko jednego bohatera, a był nim bramkarz brazylijski Julio Cesar, który fenomenalnie obronił strzały Pinilly i Sancheza. W ostatniej kolejce nadzieje kibiców Chile mógł przedłużyć jeszcze Jara, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek. Brazylia w bardzo słabym stylu awansowała do 1/4 finałów i nic nie zapowiada się na to, aby ich gra w najbliższych meczach prezentowała się lepiej. Wisła Kraków w swoim składzie ma znakomitego piłkarza Brazylii, jest nim oczywiście Lucas Guedes, który po szczęśliwej wygranie w rzutach karnych sam przyznał, że jego drużyna narodowa nie zasługuje na złoto i ma sporo szczęścia, że przeszła do 1/4 finału. Lucas Guedes przyznał również, że żal mu Chilijczyków, którzy momentami pokazywali naprawdę piękny futbol.