niemcy-algeria-2014

Niemcy-Algeria 2:1

W 1/8 finału mistrzostw świata w Brazylii Niemcy pokonali Algierię 2:1 dopiero po dogrywce. Algierii należy się chwała i duże oklaski za ten mecz, bo jako jedna z niewielu drużyn potrafiła stawić czoła fenomenalnym Niemcom.

Bramkę w pierwszych minutach dogrywki zdobył dla Niemców Schuerrle (92 min) i Oezil (119 min). Algieria odpowiedziała tylko jednym trafieniem Djabou w 120 minucie meczu i co najciekawsze miała jeszcze sytuację na wyrównanie i doprowadzenie do rzutów karnych. Oba zespoły po raz kolejny pokazały, że warto grać do końca. Bramki padały w ostatnich minutach meczu, co w przypadku obu drużyn stało się już normą. O tym, że Niemcy zawsze grają do końca mógł przekonać się polski trener Franciszek Smuda, kiedy to polska reprezentacja w meczu z Niemcami zremisowała dając sobie odebrać zwycięstwo właśnie w doliczonym czasie gry. Piłka nożna jest to sport w którym zawsze trzeba grać do końca, przysłowie piłkarskie „do puki piłka w grze” sprawdziło się już nie jeden raz i mundial w Brazylii tylko potwierdził słuszność tych słów.